Menu Zavřeno

Nitro Scooters Cruiser 2000 Gold Li-Ion včetně sedla

40 480  včetně DPH

Max.výkon 2000W
Max.rychlost 45 km/h
Nosnost do 125 kg
Dojezd do 52 km*
Baterie 60V 20Ah Li-Ion 1200 Wh
Pneu 11″  |  11,5″ CST
Odpružení P/Z ano  |  ano
Doprava osobní odběr, možno zaslat DPD po předchozí domluvě
Max.nosnost 125 kg
Doporučené max.zatížení do 110 kg
Max.rychlost 45-48 km/h
Max.rychlost ECO mode 25 km/h
Max.výkon 2000W
Max.výkon ECO mode cca. 1000W
Dojezd na 1 nabití (plný výkon) do 28 km *
Dojezd v Super ECO modu do 52 km *
Max.otáčky motoru 4600 RPM
Baterie 60V 20 Li-Ion (1200 Wh)
Indikace stavu baterií ano – na LED panelu akcelerátoru
Doba dobíjení 6 – 10 hodin
Nabíječka ano – součástí koloběžky
Přední/zadní LED světlo ano
Zadní brzdové světlo ano
Aktivace/vypínání klíčkem ano
Přední odpružení ano – nový typ
Zadní odpružení ano
Brzdy kotoučové
Pneumatiky 11,5″ s terénním vzorkem
Řídítka široká, výškově stavitelná (typ BMX)
Skládací systém ano – patent ”P-DESIGN USA”
Odnímatelné sedlo ano v ceně
Barva černá
Hmotnost koloběžky vč.baterií cca. 47,5 kg
Hmotnost sady baterií cca. 7,9 kg
Rozměry DxŠxV (složené) 126(117) x 65(42) x 117(47) cm
Rozměry krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka – spotřebitel 24 měsíců, 3-letá záruka na motor
Záruka – firma, podnikatel 12 měsíců
* Poznámka dojezd je ovlivněn váhou jezdce a profilem trasy

Edice GOLD – pro ty co se chtějí odlišit! Kromě zlatých brzdičů a zadních pružin zde najdete navíc i elektrický klakson a velmi výkonné přední světlo s funkcí blikání

Nové přední odpružení – přispívá nesporně ke zvýšení bezpečné jízdy a zdolávání různých nerovností

2 režimy výkonu – každý si najde své ideální nastavení výkonu a max.rychlosti koloběžky. Díky možnosti přepínání různých režimů může tuto koloběžku používat opravdu každý (od náctiletých až po seniory)

Značkové obutí – naše firma si potrpí na ty nejlepší dostupné komponenty! Proto naše koloběžky používají výhradně značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitních pneumatik používaných dnes levnými kopiemi jsme dávno ustoupili z důvodu velmi špatné kvality a životnosti

60V Li-Ion baterie – díky silné 60V 20 Ah lithiové baterii dokáže tento model dojet přes 50 km na jedno nabití! Vyšší provozní napětí (60V oproti např. 48V) znamená ve výsledku nižší spotřebu energie. Dojezd je ale silně ovlivněn několika faktory jako terén, nahuštěné pneumatiky, hmotnost uživatele a rychlost.

 

Více o Nitro scooters Cruiser 2000 GOLD Li-Ion

Řada Cruiser 2000 Gold je novinkou v nabídce dospěláckých elektro koloběžek. Základ je podobný ostatním typům jako je například Cruiser 1900. I zde je použitý bezkartáčový BLDC motor, nicméně model Cruiser 2000 pracuje s 60V což zaručuje vysoký výkon a nižší spotřebu energie.

Bezkartáčové motory (brushless) se vyznačují především nižší spotřebou, dlouhou životností a minimální ztrátou výkonu v porovnání s kartáčovými motory řady “XE.”

Bezkartáčové motory mají tyto výhody:

 • lepší charakteristika točivého momentu k rychlosti
 • vysoká dynamická reakce
 • vysoká účinnost (cca. 95% !!!)
 • dlouhá životnost

* – dojezd až 52 km / 1 nabití platí při váhovém zatížení +/- 80 kg a při použití ECO režimu v rovinatém terénu

LED osvětlení

Všechny elektrické koloběžky Cruiser 2000 Gold jsou nabízeny s integrovaným předním a zadním LED světlem. Integrované osvětlení značně zvyšuje bezpečnost při jízdě.

Osvětlení je napájeno z baterií koloběžky, avšak díky technologii LED diod je spotřeba prakticky nulová. Osvětlení lze případně vypnout.

Pneumatiky

Tento model nabízíme na pouze na pneumatikách ALLROAD, jedná se o všestranné 11,5″ pneumatiky s duší (vhodné pro uživatele, kteří jezdí i mimo silnice).

Akcelerátor

Kapacitu baterií zobrazuje přehledný LED panel umístěný vedle akcelerátoru (plynu), který se nachází na pravé rukojeti.

Barevné diody zobrazují aktuální stav baterií a díky tomu lze odhadnout jaký má koloběžka před sebou dojezd. Pro rozjezd pouze lehce otočíte rukojetí směrem k sobě a koloběžka se plynule dá do pohybu.

Rekuperace – samodobíjení

Pojem rekuperace se nejčastěji skloňuje ve spojitosti se závody Formule 1 pod názvem KERSKinetic Energy Recovery System.

Rekuperace se aktivuje po sepnutí brzdové páčky. Motor začne přibrzďovat a tím se vytváří energie, kterou motor navrací přes řidicí jednotku do baterie. Účinnost je cca. 4 – 5%. Nelze tedy předpokládat, že díky systému Rekuperace lze navýšit dojezd o více jak přibližně 3 km.

Výhodou rekuperace je nejen úspora energie, ale také prodloužení životnosti baterie a brzdového systému.

Hlavní výhody:

 • prodloužení dojezdu zejména v členitém terénu
 • progresivní nárůst brzdné síly v závislosti na rychlosti vozidla
 • odlehčení brzdovému systému – snížené opotřebení brzd
 • snížení rizika pod-vybití akumulátorů

Upozorňujeme, že se na trhu objevil subjekt, který uvádí u svého výrobku nesmyslně účinou rekuperaci (60%). Takto vysoká rekuperace není v žádném případě možná u elektrokoloběžek ani u elektroskutrů…

Odpružení

Tento model je vybaven jak předním tak zadním odpružením. Přední odpružení prošlo pro letošní rok inovací. Došlo k výměně přední pružiny za masivnější a odolnější typ. I zde jsou použity masivní bočnice, které v kombinaci s novou přední pružinou zajišťují bezpečný provoz stroje.

Přední vahadlové pružení funguje u naší značky na principu uložení v ložiskách – tzn. minimální potřebu dotahování jistících šroubů, lehký chod pružení!

Zadní kloubové odpružení je zajištěno dvěmi mohutnými pružinami pro získání maximálního jízdního komfortu na nerovnostech.

Brzdy & řídítka

Široká racingová řídítka jsou základním předpokladem pro snadné ovládání koloběžky ve vyšších rychlostech. Pro zvýšení bezpečí je na řídítkách BMX obal s měkčeným podkladem. Řídítka lze v případě potřeby snížit o pár centimetrů.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň i páčku přední brzdy (stejně jako je to u motocyklů). Levou rukou ovládáme páčku zadní brzdy. Kdo je více zvyklý na systém umístění brzd jako na jízdním kole, rádi provedeme tuto úpravu zdarma. Levá ruka zároveň ovládá spínač LED osvětlení a klaksonu.

Brzdový systém každým rokem vylepšujeme. Současné modely nabízíme již výhradně s kvalitními cyklobrzdiči, nerezovými kotouči a tahu odolnými sportovními páčkami. Cyklobrzdiče mají jednoduchý systém seřízení a jsou mnohem stabilnější nežli starší typy brzdičů. Koloběžka dokáže díky inovacím zabrzdit opravdu na pár metrech. Pro zvýšení brzdného účinku jsou instalovány destičky tvrdší směsy.

Brzdové páčky mají z výroby integrované závity pro možnost instalace originálních zpětných zrcátek Nitro scooters, které značně přispívají k bezpečné jízdě v provozu.

Ostatní

Model Cruiser 2000 Gold jako jediný používá dřevěný stupák (kryt baterie). Dřevěná deska příjemně doplňuje celkově působivý design této koloběžky.

Použití odnímatelného sedla zvyšuje komfort z jízdy a pocit bezpečí při manévrování. Je výškově nastavitelné a je použitelné i pro vyšší osoby. Rozhodně ho doporučujeme u elektrických koloběžek používat.

Pro zvýšení bezpečnosti jízdy má každá naše koloběžka z výroby namontovaný zvoneček.

Pro uskladnění či převoz lze koloběžku jednoduše a rychle složit pouhým stlačením páky. Toto vyžaduje pouhých pár vteřin. Pro snadnější manipulaci s koloběžkou lze baterie jednoduše z koloběžky vyjmout. Jsou uloženy v textilním vaku a ke koloběžce je sada baterií připevněna jedním kabelem s konektorem.

Jako náhradní díl si můžete pak zakoupit externí nabíjecí kabel, který dovolí nabíjet sadu baterií mimo koloběžku.

Technické inovace modelu Cruiser 2000 Gold Lithium:

 • nová přední pružina s lepší funkčností
 • přední vahadlové odpružení uloženo v ložiskách – lehký chod
 • inovovaný skládací systém
 • nová řidicí jednotka – typ BLDC s ochrannou přetížení
 • nový systém Rekuperace
 • kvalitní lithiové baterie 60 V 20 Ah
 • inovované cyklo brzdiče značky J.A.K. – minimální potřeba seřizování
 • nová kompaktní rychlo nabíječka