Menu Zavřeno

Nitro scooters Monster 3500 Ultra Li-Ion

57 490  včetně DPH

Max.výkon 3500W
Max.rychlost 55 km/h
Nosnost do 140 kg
Dojezd do 45 km*
Baterie (Li-Ion) 60V20Ah 1200Wh
Pneu (ø) 15″ cca 38 cm
Odpružení P/Z ano  |  ano
Záruka – motor 36 měsíců
Max.nosnost 140 kg
Doporučené max.zatížení do 120 kg
Max.rychlost 55 km/h
Max.rychlost ECO mode 25 km/h
Max.výkon 3500W
Max.výkon ECO mode cca. 1000W
Dojezd na 1 nabití do 26 km *
Dojezd ECO mod do 45 km *
Max.otáčky motoru 4850 RPM
Baterie 60V 20Ah Li-Ion (1200Wh)
Indikace stavu baterií ano – na LED panelu akcelerátoru
Doba dobíjení 6 – 10 hodin
Nabíječka 2A ano – součástí koloběžky
Přední/zadní LED světlo ano + vzadu blinkry
Zadní brzdové světlo ano
Aktivace/vypínání klíčkem ano
Přední odpružení ano
Zadní odpružení ano
Brzdy hydraulické, kotoučové
Pneumatiky 15″ s terénním vzorkem
Řídítka široká, výškově stavitelná
Skládací systém ano
Odnímatelné sedlo ano, v ceně
Barva černá
Hmotnost koloběžky vč.baterií cca. 49 kg
Hmotnost sady baterií cca. 7,4 kg
Rozměry (D x Š x V) 129 x 35 x 124(55) cm
Rozměry krabice (D x Š x V) 150 x 45 x 70 cm
Záruka – spotřebitel 24 měsíců, 3-letá záruka na motor
Záruka – firma, podnikatel 12 měsíců
* Poznámka dojezd je ovlivněn váhou jezdce a profilem trasy

Elektrokoloběžka Nitro scooters Monster 3500 Ultra Li-Ion

Představujeme zcela nový model Monster 3500 Ultra Li-Ion s opravdu brutálním zátahem díky špičkovému výkonu 3500W!
Nabízíme nové modely pro letošní rok. Hlavní změna je nový převod (nazýváme ho HC = Hill Climber), který výrobce používá pouze pro naší značku. Nový převod znamená větší sílu pro motor. Tj. rychlejší rozjezd, více síly do kopce a jen o malinko nižší maximální rychlost oproti předchozím modelům. Zároveň díky tomuto převodu se snižuje spotřeba energie a dojedete o něco dále.
Motor a jednotka pochází z léty prověřeného modelu Cruiser 3000. Nicméně pro tento model již novém 60V provedení což přináší mimo jiné vyšší výkon.

Modely Monster 3500 Ultra Li-Ion nabízíme ve 3 barevných provedeních polepů:

 • červené
 • černé
 • Army zelené

Hlavní přednosti tohoto modelu:

 • Kvalitní Li-Ion baterie – zaručuje dlouhý dojezd, nižší hmotnost a především několikanásobně vyšší životnost oproti olověným sadám. Baterie v novém provedení s hliníkovým obalem, velkou pojistkou 100A a komunikačním portem pro balancování.
 • Brutální výkon – určeno pro ty, kteří hledají opravdu to NEJ na trhu! S touto koloběžkou není problém ve stoupání zrychlovat. Motor i řídící jednotka pochází od Kanadské značky!
 • Funkční rekuperace (brzdění motorem) – Monster 3500 Ultra je jeden z mála modelů na trhu s opravdovou rekuperací. Po stisku brzdové páčky Vás motor příjemně přibrzdí. Navíc se tímto dobíjí baterie.
 • Dvojité přední a zadní odpružení – přispívá nesporně ke zvýšení bezpečné jízdy a zdolávání různých nerovností.
 • 2 režimy výkonu – každý si najde své ideální nastavení výkonu a max.rychlosti koloběžky. Díky možnosti přepnutí z plného výkonu na ECO režim můžeme docílit delšího dojezdu.
 • Nový převod “HC” – díky novému převodu (větší zadní rozeta) má koloběžka více síly jak při rozjezdu tak v kopci. Tento převod má pozitivní účinky na spotřebu energie. Motor méně zaťěžuje baterie…
 • Značkové obutí – naše firma si potrpí na ty nejlepší dostupné komponenty! Proto naše koloběžky používají výhradně značkové pneumatiky CST a Kenda.
 • Přední a zadní blatník + kryt řetězu v ceně
 • Nový systém napínání řetězu –  pouze u naší značky najdete nový systém pro dotahování řetězu. Starý systém vyžaduje pracné a časté seřízení, přičemž ten nový celý proces zjednodušil a výsledkem je i nižší potřeba řetěz seřizovat

 

Bezkartáčové motory

Monster 3500 Ultra je osazen bezkartáčovým motorem o špičkovém výkonu 3500W. Koloběžka s aktuálním originálním převodem HC dosahuje maximální rychlosti cca. 55 km/h.

Bezkartáčové motory mají tyto přednosti:

 • lepší charakteristika točivého momentu k rychlosti
 • vysoká dynamická reakce
 • vysoká účinnost (cca. 95% !!!)
 • dlouhá životnost

Baterie 60V 20Ah Li-Ion nové generace

Vybraný model koloběžky je dodáván s novým typem Li-Ion baterie s kapacitou 60V 20Ah (kapacita 1200Wh). Tyto baterie dodáváme v provedení s hlíníkovým obalem, velkou 100A pojistkou a komunikačním portem pro možnost balancování baterií (toto lze provádět případně i svépomocí).

Vysoká kapacita baterie v kombinaci s bezkartáčovým motorem zajišťuje jeden z nejdelších dojezdů naší nabídky. Doba dobíjení se díky rychlonabíječce zkrátila na pouhých pár hodin.

Dojezd elektrické koloběžky ovlivňuje především kapacita baterie. Při jízdě na Eco režim (klesne výkon a maximální rychlost) lze s touto baterií překonat hranici 40 km.

Dojezd koloběžky je ovlivněn kromě váhy jezdce také zvolenou trasou, správně nahuštěnými pneumatikami, okolní teplotou atd.

Rekuperace

Pojem rekuperace se nejčastěji skloňuje ve spojitosti se závody Formule 1 pod názvem KERSKinetic Energy Recovery System.

Rekuperace se aktivuje po sepnutí brzdové páčky. Motor začne přibrzďovat a tím se vytváří energie, kterou motor navrací přes řidicí jednotku do baterie.

Monster 3500 Ultra je jedním z mála modelů na trhu, kde je rekuperace opravdu znatelná. Navíc se díky chytré řídící jednotce dá i nastavit.

Účinnost dobíjení baterie rekuperací je cca. 4 – 5%.

Hlavní výhody rekuperace:

 • progresivní nárůst brzdné síly v závislosti na rychlosti
 • odlehčení brzdovému systému – snížené opotřebení brzd
 • snížení rizika pod-vybití akumulátorů

Upozorňujeme, že se na trhu objevují různé subjekty, které uvádí nesmyslně účinou rekuperaci (40-60%). Takto vysoká rekuperace není v žádném případě možná u elektrokoloběžek ani u elektroskutrů…

Přední a zadní LED osvětlení

Nový model je vybaven dvojitým předním LED osvětlením, které nelze přehlédnout a v noci bude dobrým pomocníkem. Je doporučeno jezdit i přes den se zapnutým osvětlením, značně se tím zvyšuje bezpečnost při jízdě.

Vzadu pod sedlem se nachází moderní zadní světlo s funkcí blikačů – blinkrů.

Osvětlení je napájeno z baterií koloběžky, avšak díky technologii LED diod je spotřeba prakticky nulová. Osvětlení lze případně vypnout.

Pneumatiky

Monster 3500 Ultra používá unikátní maxi pneumatiky CST o průměru 15″ (cca. 40 cm) použitelné i v lehčím terénu. I díky těmto pneumatikám mohou koloběžku používat osoby až do 140 kg. Pro maximální využití výkonu je nutné dbát na správné nahuštění viz Návod k použití.

Připraven na jízdu mimo vozovku

Všechny modely Monster 3500 Ultra jsou nově dodávány automaticky s kompletním zakrytováním. V základní ceně od nás obdržíte na zakázku vyrobený přední a zadní blatník. To vše je doplněno ještě o kryt řetězu.

Akcelerátor & režimy

Kapacitu baterií zobrazuje přehledný LED panel umístěný vedle akcelerátoru (plynu), který se nachází na pravé rukojeti.

3 barevné diody zobrazují aktuální stav baterií a díky tomu lze odhadnout jaký má koloběžka před sebou dojezd. Pro rozjezd pouze lehce otočíte rukojetí směrem k sobě a koloběžka se plynule dá do pohybu.

Na akcelerátoru se také nalézá červené tlačítko. Po stisku se koloběžka přepne do ECO režimu. Výkon a rychlost koloběžky se sníží

Dvojité odpružení koloběžky

Tento model je vybaven jak předním tak zadním odpružením. Vpředu jsou umístěny 2 silné tlumiče, které spolehlivě tlumí rázy vozovky a především pro případ vporuchy jednoho z nich jisté nápravu druhý tlumič!

Monster 3500 Ultra je vyroben od základu z odolnějších komponent nežli standartní modelové řady (jako např. XE1000, Cruiser 1900 aj.). Důraz na kvalitu najdeme například u předního odpružení, kde jsou prvky z motocyklů (např. masivní hliníková ramínka, velká ložiska atd.).

Zadní kloubové odpružení zajištují také dva tlumiče, které u této koloběžky garantují maximální jízdní komfort.

Brzdy & řídítka

U nového modelu Monster 3500 Ultra se nikde nešetřilo. Kvalitní komponenty nalezneme i v oblasti řídítek a brzd. Kvalitní cyklopředstavec, masivní cyklo řídítka, hydraulické brzdiče atd. Vyjmenované díly jsou základním předpokladem pro bezpečné ovládání koloběžky ve vyšších rychlostech či v lehčím terénu.

Řídítkovou tyč lze v případě potřeby nastavit na potřebnou výšku.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň i páčku přední brzdy (stejně jako je to u motocyklů). Levou rukou ovládáme páčku zadní brzdy. Kdo je více zvyklý na systém umístění brzd jako na jízdním kole, rádi provedeme tuto úpravu zdarma.

Monster 3500 Ultra je vybaven hydraulickými brzdiči X-Tech. Brzdná dráha se díky těmto brzdičům citelně zkrátila. Použité brzdiče v podstatě nevyžadují seřízení destiček, vše si řídí sami. Páčky a lanka jsou jako u ostatních modelů nabídky – proto tyto brzdy nazýváme polo-hydraulické.

Brzdové páčky mají z výroby integrované závity pro možnost instalace originálních zpětných zrcátek (v nabídce 2 typy). Zrcátka značně přispívají k bezpečné jízdě. Není bezpečné se při jízdě otáčet…

Ostatní – odnímatelné sedlo, složení koloběžky …

Nový model Monster 3500 Ultra je dodáván automaticky se sedlem. Sedák lze výškově nastavit. Pod sedákem najdeme moderní LED osvětlení s funkcí blinkrů, které se ovládají na levé staně řídítek.

K bezpečnosti při jízdě jistě prospívá i elektrický klakson jehož ovládání je umístěno také na levé straně řídítek.

Pro uskladnění či převoz lze koloběžku složit díky sofistikovanému skládacímu systému, který byl vyvinut tak, že zde nevznikají žádné vůle ani po stovkách kilometrů!

Pro snadnější manipulaci s koloběžkou lze její baterie vyjmout. Jsou uloženy v textilním vaku a ke koloběžce je sada baterií připevněna pomocí kabelů s konektory.

Jako náhradní díl si můžete pak zakoupit externí nabíjecí kabel, který dovolí nabíjet sadu baterií mimo koloběžku.

Srovnání s ostatními

Majitel patentu upozorňuje na výskyt kopií modelů Monster, které jsou vyráběny bez patřičné licence a za použití odlišných dílů. Níže uvedená tabulka rozeslaná majitelem patentu ukazuje zásadní odlišnosti:

Monster 3500 Ultra Konkurence
Výkon max. 3500W 1600W
Řídící jednotka nastavitelná s funkční rekuperací obyčejná
Max. rychlost 52-55 km/h 35-45 km/h
Brzdy hydraulické brzdiče normální brzdiče
Kabeláž brzd “quick” konektory bez rozepínatelnosti
Kabeláž akcelerátoru “quick” konektory bez rozepínatelnosti
Napínák řetězu nová generace starý typ
Kryt řetězu ano ano
Zadní blatník ano ano
Přední blatník ano ne
LED osvětlení přední ano – velká svítivost ano
LED osvětlení zadní velké světlo s funkcí blinkrů malé světlo
Počet tlumičů vpředu 2 1
Skládací systém nové řešení – stabilní bez vůle klasické řešení – s hrozbou vůlí
Ramínka přední nápravy z motocyklu (masivní) standartní (používané u menších modelů)
Deska – nášlap rovná – stabilní pro nohy vlnitá
Záruka na motor 3 roky 2 roky
Nabídka baterií 60V 20Ah Li-Ion
48V 12Ah/15Ah/20Ah/30Ah
48V 12Ah
Rychlo nabíjení ano (Li- modely) ne


Technické inovace modelu Monster 3500 Ultra Li-Ion:

 • nový převod HC zvyšující kroutící moment
 • nový typ baterie 60V 20Ah Li-Ion s kom. portem
 • inovovaný skládací systém
 • nová řidicí jednotka
 • nové hydraulické brzdiče X-Tech
 • maxi terénní pneumatiky
 • nádherné zadní osvětlení vč.funkce blinkrů
  Koupě modelu Monster:Koloběžku si můžete vyzkoušet a koupit osobně na naší prodejně ve Veltrusích (27742) nebo jí zašleme na dobírku.

  Koloběžka je odeslána v originální pevné krabici. Dopravné se vypočítává dle reálné ceny od našeho smluvního přepravce pro velké balíky (obvykle využíváme DB Schenker). Dopravné Vám bude vypočteno po obdržení objednávky. Děkujeme za pochopení.


  Pokud si nejste jistí správným výběrem, zašlete nám prosím email a upřesněte:

  1. Hmotnost uživatele
  2. Záměr koupě (zda pro zábavu, na ryby, časté využití atp.)
  3. Potřebný dojezd na 1 nabití
  4. Profil trasy, kterou má koloběžka zdolávat
  5. Povrch na kterém bude koloběžka převážně jezdit

  Proč si vybrat naše elektrokoloběžky:

  1. Specializujeme se na elektro koloběžky již od roku 2007
   – nevěnujeme se jiným činnostem
   – své výrobky známe do šroubku
   – nabízíme jen prověřené a kvalitní výrobky pod vlastní českou značkou
   – nejsme anonymní eshop, svých zákazníků si vážíme a věnujeme se jim
  2. Používáme kvalitní komponenty
   – řídící jednotky poslední generace
   – léty ověřené kvalitní baterie (3 druhy)
   – Li-Ion a LiFePo4 baterie s komunikačním portem pro balancování
   – cyklo brzdiče od značek ZOOM, J.A.K., NUTT
   – kvalitní motory se zárukou 36 měsíců
   – robustní konstrukce
   – moderní nabíječky atd.
  3. Odborný servis
   – máte-li jakékoli potíže náš odborný servis je Vám k dispozici
   – nemáme jiné aktivity z čehož pramení naprostá profesionalita v oboru
  4. Rychlé a jisté dodání
   – až 90% výrobků vždy skladem
   – zboží si můžete zakoupit na naší prodejně nebo na dobírku
  5. Možnost zakoupení jakéhokoliv náhradního dílu či doplňku
   – naše firma má nejširší nabídku náhradních dílů v EU
   – dlouhodobě až 95% dílů vždy skladem
   – nejširší nabídka doplňků a příslušenství
  6. Jistota záruky a servisu do dalších let
   – jsme specialisté výhradně na motokoloběžky od r.2007. Budeme tu pro Vás i nadále.
   – nemusíte se obávat absence dílů či servisní podpory
   – budeme tu pro Vás i nadále

  Našim koloběžkám věříme! Na motor od nás dostanete 3 letou záruku!

  3rokyA


  Originální příslušenství Nitro scooters

  K Vaší koloběžce si můžete doobjednat širokou škálu příslušenství a doplňků.
  Mezi nejžádanější patří sedlová sada, přední blatník, zpětná zrcátka, přilba či třeba olej na řetězy. V poslední době stoupá i oblíbenost tachometrů či brašny Nitrobag do které se vejde kromě mobilu a peněženky i nabíječka apod.

   Koloběžky prochází předprodejním seřízením (toto není možné nabídnout při zaslání přepravou):

  • kontrola chodu/výkonu motoru
  • kontrola a promazání řetězu
  • seřízení brzdového systému
  • kontrola správného tlaku pneumatik
  • kontrola baterie a nabíječky
  • celková kontrola všech součástí


  Provoz na komunikacích – jak je to s vyhláškou MDČR

  Koloběžka s pomocným motorem může být použita na komunikacích pokud vyhovuje vyhlášce MDČR č. 341/2014 Sb, příloha 12 (tzn. provoz jako na jízdním kole. Bez ŘP, bez povinného ručení a RZ). Aby směla koloběžka s pomocným motorem na komunikace, nesmí být její výkon vyšší jak 1000W (1kW) a její max. rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h.

  Pokud má koloběžka vyšší parametry, nesmí legálně do provozu. Většinu silnějších modelů umíme na zakázku odborně přestavět tak, aby vyhovovaly vyhlášce (nazýváme to “úprava Street Legal”). K takové koloběžce od nás obdržíte Potvrzení, že daná koloběžka je v souladu s vyhláškou 341/2014 Sb. a nově i legalizační kartičku. Nově zařazujeme do nabídky modely, které prošly úpravou Street Legal, např. XE1000 Plus SLHC, XE1000 Plus SL 48V, Smart 1000 Plus SL, Monster 1000 Ultra SL.

  Další možností jak se pohybovat s koloběžkou legálně je pořízení modelu s označením “SPZ”. Při koupi od nás obdržíte CoC list a zajdete na úřad pro značky. Předtím si sjednáte povinné ručení (velmi levná pojistka). První technická kontrola až po 6 letech od koupě a pak vždy po 4 letech. Stejně jako u motocyklů (mopedů).

  * uvedený maximální dojezd je uvažován při zatížení cca. 75 kg, při využití úsporného režimu (Super Eco), v rovinatém terénu s průměrnou rychlostí 15-18 km/h. Při vyšším zatížení a/nebo využití Turbo režimu se dojezd výrazně zkracuje.